HOME STAGING

Zamień nieruchomość z zamieszkania na do sprzedania

Naszym oczkiem w głowie jest perfekcyjne przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Tutaj pojawia się Home staging, coraz popularniejszy w Polsce, a swoje korzenia mający w Stanach Zjednoczonych, gdzie w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia Barbara Schwarz jako pierwsza wpadła na pomysł zawodowego zajęcia się Home stagingim, stając się prekursorem tej techniki przygotowania nieruchomości do sprzedaży.

Czym właściwie jest home staging? Wielu z Państwa pewnie spotkało się już z tą techniką przygotowania nieruchomości do sprzedaży dzięki Marii Symczyszyn, którą na antenie telewizyjnej wprowadziła szersze grono odbiorców w ten świat dzięki swojemu programowi "Home staging – mieszkania do sprzedania" emitowanemu przez stację TVN.

Głównym celem home stagingu jest stworzenie dobrego pierwszego wrażenia. Idziemy dalej i uważamy, że pierwszym wrażeniem nie zawsze sprzeda się mieszkanie czy dom, ale na pewno pierwszym wrażeniem można całkowicie zaprzepaścić szansę na ich sprzedanie.

Dobre pierwsze wrażenie wiąże się z pokazaniem największych atutów i wskazanie potencjału jaki drzemie w oferowanej przez nas nieruchomości. Żeby to osiągnąć konieczne są podstawy takie jak idealne posprzątanie mieszkania, odpowiednie dobranie dodatków powoduje, że zainteresowany naszym domem poczuje się jak u siebie i chętniej złoży ofertę zakupu. A o to nam przecież chodzi.